UDSTILLINGSRESULTATER 2011
Dommer: Ionescu Augustin, RO
FREYA
Championklasse, Excellent, 2.v.
Dommer: Carsten Birk, DK
JOEY
Championklasse, Excellent, 1.v.
BIM champion
Dommer: Soile Bister, FR
FREYA
Championklasse, Excellent, 3.v.
Dommer: Gunnar Nymann, DK
BIS champion: Helle Dan Pålsson
JOEY
Championklasse, Excellent, 1.v.
BIR champion
BEST IN SHOW CHAMPION
Dommer: Morten Matthes, DK
BIS champion: Einar Paulsen
FREYA
Championklasse, Excellent, 1.v.
BIM Champion
JOEY
Championklasse, Excellent, 1.v.
BIR champion
BEST IN SHOW CHAMPION
Dommer: Ing. Watschinger Heinz, A
FREYA
Championklasse, Excellent, 1.v. CAC, Bedste tæve, CACIB
BEDST I MODSAT KØN (BIM)
Dommer: Lisbeth Mach, CH
Gruppen: Dr. Orietta Zilli, I
FREYA
Championklasse, Excellent, 1.v. CAC, Bedste tæve, CACIB
BEDST I RACEN (BIR)
BEDST I GRUPPEN#5 (BIG5)
Dommer: Yvonne Meijntes, ZA
FREYA
Championklasse, Excellent, 2.v
Dommer: Knut-Sigurd Wilberg, GB
FREYA
Championklasse, Excellent, 3.v, CK
Dommer: Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, PL
Gruppe dommer: Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, PL
FREYA
Championklasse, 1.v. Bedste tæve, CWC,
BEDST I RACEN (BIR)
BEDST I GRUPPEN (BIG1)
NY POLSK CHAMPION
JOEY
Championklasse, 1.v. Bedste han, CWC,
BEDST I MODSAT KØN (BIM)
Dommer: Yolanda Nagler, IL
Gruppe dommer: Yolanda Nagler, IL
FREYA
Åbenklasse, 1.v. Bedste tæve, CWC, CACIB
BEDST I MODSAT KØN (BIM)
INTERNATIONAL CHAMPION
JOEY
Championklasse, 1.v. Bedste han, CWC, CACIB
BEDST I RACEN (BIR)
BEDST I GRUPPEN#3 (BIG3)
Dommer: Kerstin Nilsson, DK
BIS- champion: Kerstin Nilsson, DK
BIS: Kerstin Nillson, DK & Jan Herngren, SE
JOEY
Championklasse, 1.v.
BIR CHAMPION
BEST IN SHOW CHAMPION
BEST IN SHOW
Dommer: Charlotte Nørskov Jensen, DK
BIS-champion: Charlotte Nørskov Jensen, DK
FREYA
Championklasse, 1.v.
BIM CHAMPION
JOEY
Championklasse, 1.v.
BIR CHAMPION
BEST IN SHOW CHAMPION
Dommer: Marie Petersen, DK
Gruppe dommer: Marie Petersen, DK
FREYA
Championklasse, Excellent, 1.v. CK, Bedste tæve
CACIB
BEDST I RACEN (BIR)
BEDST I GRUPPEN#3 (BIG3)
Dommer: Kaj Klysner, DK
BIS Champ dommer: Frode Jevne, NO
JOEY
Championklasse, Excellent, 1.v. Bedste champion i racen
BEST IN SHOW CHAMPION#4
Dommer: Marianne Baden, DK
FREYA
Championklasse, Excellent, 1.v. 2. bedste tæve, Res. CAC, Res. CACIB
JOEY
Championklasse, Excellent, 1.v. Bedste han, CAC, CACIB
BEDST I RACEN (BIR)
GRONINGEN WINNER
(Short-listet i gruppen)
Dommer: Piet Rossenboom, B
FREYA
Åbenklasse, Excellent, 3.v
Dommer: Tomas Rohlin, DK
FREYA
Åbenklasse, 1.v. BIR Åben
JOEY
Championklasse, 1.v. BIR champion
Fotograf: Jeanette Marlene Jensen
Fotograf: Jeane Sørensen
BIM: Nord JV-10 Aatelinas Niisku-Tiro
BIR: DKCH DEVDHCH Makesi's Acaiza Of Joey
Freya BIG3
Joey
Photo af: Diana Nielsen